1. SKIP_MENU
  2. SKIP_CONTENT
  3. SKIP_FOOTER
  • آخرین بروزرسانی: یکشنبه 25 فوریه 2018. برابر با یکشنبه, 06 اسفند 1396

آقای روحانی دروغ چرا؟!

.یادم هست سال 78 به دلیل سردبیری و اداره‌ی نشریه‌ی هویت خویش و درج بیانیه‌ی «ساختار سیاسی آینده ایران» که خواهان جمهوری سکولار و دموکراتیک شده بودیم، به زندان افتادم. البته کمتر از یک ماه پس از این بازداشت، حمله‌ی وحشیانه به کوی دانشگاه تهران و خلق جنبش 18 تیر 78 توسط دانشجویان اتفاق افتاد.

در همان زمان آقای خاتمی در جریان سفر به نیویورک و در پاسخ به یک خبرنگار، ادعا کرد؛ ما روزنامه‌نگار زندانی نداریم. در آن زمان همبندی آقای مهندس امیرانتظام، مهندس میر سعیدی و دوستان دیگری چون صادق سیستانی و حسن کریمی بودم. آن‌ها با برخوردی طنزآمیز از من پرسیدند؛ پس تو چه‌کاره هستی؟! آن دوران گذشت تا محمود احمدی‌نژاد کشتی‌بان پست در نظام مقدس اسلامی! شد. من همچنان زندانی بودم و او در سفر نیویورک، در پاسخ به خبرنگار مدعی شد؛ ما در ایران هیچ زندانی سیاسی نداریم.

در دوره ایشان البته به اندازه‌ای زندانیان سیاسی افزایش یافته بودند که سالن 12 زندان رجایی شهر همگی از هم پرسیدند پس ما را به چه دلیل زندانی کرده‌اند؟ این دوره‌ی 8 ساله نیز بگذشت تا نوبت به آقای حسن روحانی رسید تا جانشین روسای پیشین شود تا همچنان پاسدار نظام مقدس اسلامی؟! باشد. اخیراً شنیدم گویا ایشان نیز مدعی شده‌اند کسی را به دلیل انجام وظیفه‌ی روزنامه‌نگاری بازداشت نکرده یا نمی‌کشند؟!

چند روزی‌ست زندانیان سیاسی سالن 12 رجایی شهر از من می‌پرسند بالاخره تو روزنامه‌نگار هستی یا نه؟

برای آگاهی خوانندگان عزیز توضیح می‌دهم که اگر لایحه‌ی دفاعیه‌ی من در مورد پرونده‌ی سال 88 که منجر به 8 سال حبس قطعی برایم شده است را بخوانید، متوجه خواهید شد که دلیل اصلی محکومیتم، مطالبی است که در وبلاگ «پیام دانشجو» درج گردیده است.

من صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول هفته‌نامه‌ی پیام دانشجو، سردبیر هویت خویش و سردبیر روزنامه‌ی گزارش روز بوده‌ام. 20 سال گذشته هر نوع محرومیت اجتماعی (به مدت 10 سال)، زندان و شکنجه (به مدت 15 سال) توقیف و انحلال (توقیف سه نشریه‌ی مذکور و نیز توقیف ندای دانشجو و انحلال مجوز اتحادیه‌ی اسلامی دانشجویان و دانش‌آموختگان) متحمل شده‌ام، مربوط به کار نویسندگی، روزنامه‌نگاری و فعالیت‌های مدنی و حقوق بشری بوده است. دروغ‌های روسای جمهوری اسلامی را به‌حساب وظیفه‌ی اسلامی آن‌ها برای دفاع از نظام مقدس اسلامی؟! بگذارید.


حشمت اله طبرزدی
هفتم مهرماه 1393 خورشیدی
سالن 12 زندان رجایی شهر

برگه درخواست عضویت
ایمیل دبیرخانه حزب
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما همراه باشید

روشنگری لازم

مقالاتی که از دگراندیشان و هم‌اندیشان در سامانه حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) درج می‌شوند، تنها برای آگاهی‌رسانی، ترویج رواداری و نهادینه کردن چندگرائی در فرهنگ سیاسی کشورمان می‌باشد و حزب هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال محتوای آنان ندارد. مقالات می‌توانند با نظرگاه‌های حزب هم‌خوانی نداشته باشند. سامانه حزب در انتخاب مقالات آزاد است.

آخرین مقالات درج شده جدید

مشروطه ایرانی و گفتمان ملی…

22 بهمن و خیزش مردم ایران…

تلاش بیهوده حجاریان…

هفدهم ماه دی، روز زن در ایران…

بیانیه جبهه ایران‌گرایان در پشتیبانی از تظاهرات گسترده مردم در ایران…

مقالات دگراندیشان جدید

مشکل، مردم ایران نیستند؛ رژیم جانی‌شان است…

قیام ملی نقاب (نجات قیام ایران بزرگ)…

آیت‌الله مایک؛ آمریکاییِ مسلمان‌شده‌، رئیس جدید میز ایران سازمان سیا…

ایران را چرا باید دوست داشت؟…

در باغ وحش آخوندها!…

مقالات هم‌اندیشان جدید

بحثی در مقوله رفراندوم درخواستی و بیانیه پانزده اصلاح‌طلب پشیمان…

آیا هدف روسیه تبدیل ایران به یک «حکومت اقماری» است؟…

مارتین لوتر: مردی که به قرون‌وسطی فرمان ایست داد…

تشدید «جنگ سرد» در مناسبات آمریکا و ایران…

جشن مهرگان، تجدید پیمان با مهر و روشنایی…